Termovizijos nauda

Termovizijos paslaugaIš tiesų labai keista, kad tokie plataus spektro ir didelės naudos patalpų tyrimai kaip termoviziniai tyrimai nėra įtrauktį į būtinųjų tyrimų sąrašą, norint priduoti naujai pastatytą gyvenamąjį namą bei užregistruoti jį resgistrų centre. Šie tyrimai dar kitaip vadinami termovizija atlieka itin svarbią reikšmę, ypatingai tokioje šalyje kaip Lietuva, kur patalpų šildymas, šilumos išsaugojimas ir ekonomiškumas turi didelę reikšmę. Kalbant bendrinėmis sąvokomis, termovizija tiria patalpų paviršių, dažniausiai sienų, temperatūrų skirtumus, siekiant surasti įvairius defektus dėl kurių šiluma gali išeiti iš patalpų. Tad iš esmės galima sakyti, kad termovizija yra tam tikra prasme energetinis pastatų įvertinimas.

Kodėl naudinga?

Termovizijos pagalba galima patikrinti energetinį namo kokybiškumą, tačiau dažniausiai termoviziniai tyrimai funkcionaliausiai pasitarnauja būtent gyvenamiesiems namams, kurie skaičiuoja jau nebe pirmus metus. Dėl šios priežasties galima teigti, kad namo pridavimas nereikalauja termovizinių tyrimų kaip būtinųjų kokybei nustatyti.

Termovizoriumi atliktos nuotraukos gali padėti nustatyti šalčio tiltelius dėl kurių šiltas oras gali išeiti į lauką pro tam tikras namo vietas, taip sumažinant šilumą namuose ir padidinant šildymo kainas. Kitaip tariant, termovizijos dėka galima atrasti pastato sienose pačias pavojingiausias šilumos nuostolių vietas, kurios ne tik išleidžia šilumą, tačiau tuo pat metu vykstant šiam procesui gali kenkti ir pačiai namo konstrukcijai.

Šiluma gali išeiti ne tik dėl „susilpnėjusių“ sienų, tačiau tai įtakoja ir daugelis kitų priežasčių kaip drėgmės kaupimasis tam tikrose vietose ar kai kurie konstrukciniai gedimai, brokai ir nusidėvėjimai, kuriuos nėra sunku nustatyti termovizinių tyrimų pagalba.

Nors namo pridavimas išties reikalauja nuodugnių tyrimų, tačiau kai kuriuos aspektus jis gali ir praleisti, kur termoviziniai tyrimai padės išspręsti problemą. Termovizoriumi dažnai aptinkamos netinkamai apšiltintos ar visai neapšiltintos namo dalys, kurios įtakoja išgaruojančią šilumą, blogai įstatyti langai ir durys bei netinkamos jų tarpinių būklės, netinkamai įrengtos ventiliacijos angos, kurios atlieka savo funkcijas ne taip, kaip reikėtų. Taip pat termovizijos tyrimu galima surasti ir įvairių mechaninių gedimų kaip fotoelementų gedimus apie kuriuos nežinojote ar trūkusio grindinio šildymo vietą dėl kurios namuose nevyrauja maksimaliai galima temperatūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *