Nepamirškite į statybų biudžetą įtraukti išlaidų apšiltinimui

Pastačius namą laukia dar vienas popierių „apiforminimas“, tai – energinio naudingumo sertifikatai, kurie turi būti gaunami pridavus namą. Procedūra, nekelianti nerimo tik tiems, kas iš anksto pasisamdė profesionalius tarpininkus, kurie bus tikri, kad nebeliko jokių skylių ir namas tikrai šiltas. Statant namą reikia nepamiršti į biudžetą įtraukti lėšų, reikalingų namo šiltinimui, nes antraip statybos gali įstrigti.

Sienų šiltinimas

Energetikos matavimaiPats pamatinis dalykas statant ir šiltinant namus, tai yra sienų šiltinimas. Termovizija visada daug dėmesio skirs būtent sienų apžiūrai. Šilčiausios bus sienos, kurios bus sulipdytos kaip monolitas. Akyto betono blokeliai, be abejonės, yra pati šilčiausia statybinė medžiaga. Ji labai tvirta, nes tai betonas, o šilta, nes jame yra oro tarpeliai, kurie ir sulaiko visą šilumą, taigi, ja galima mėgautis ilgai ir sėkmingai. Tačiau taip pat be sienų šiltinimo yra dar ir jų apskritai normalus sukonstravimas. Nestatykite patys, nes pridarykite broko. Galiausia, jeigu neturite tiek pinigų, kad statytumėte iš blokelių, tai pirkite kitas statybines medžiagas, bet būtinai naujas. Iš senų supuvusių rąstų pastačius namą negalite tikėtis, kad jis bus labai sandarus ir teigiamai veiks termovizinius tyrimus. Taip pat ir šiltinamąsias medžiagas reikia naudoti tokias, kokias rekomenduoja profesionalai – akmens vatą, specialias difuzines ir kitokias plėveles ir kt.

Stogo šiltinimas

Svarbus dalykas yra ir stogo šiltinimas, nes tik esant geram sandariam stogui bus ir geras namo pridavimas. Reikia turėti omeny, kad stogdengiai rekomenduoja stogą šiltinti tam tikra medžiaga, dėti difuzines, antivėjines, kondensato ir kitas plėveles ne tam, kad patys turėtų daugiau darbo, o tam, kad nereikėtų jo dirbti dvigubo tuomet, kai ateis laikas imtis antrą kartą daromo remonto, jeigu namo nepavyks priduoti kaip pakankamai sandaraus.

Langai ir durys

Statant namą reikia biudžete numatyti vietą ir tikrai kokybiškiems langams bei durims, kadangi jie irgi užkerta kelią vėjams, šalčiams ir temperatūrų skirtumams. Tik su šiltomis durimis, plastikiniais langais, su labai geru apšiltinimu iš visų pusių galima bus turėti kažką, kas leis džiaugtis tinkama šiluma.

Termoviziniai tyrimai

Biudžete verta numatyti pinigų ne tik tam, bet ir tokiems tyrimams kaip termovizija. Jie nėra būtini prieš priduodant namą, tačiau jie padės prieš tą darant sužinoti, kaip jums pavyko namų projektas. Ar jūsų pastangų ir įdėtų lėšų pakako, kad name dabar būtų tikrai šilta, ar namas yra pakankamai sandarus.

One thought on “Nepamirškite į statybų biudžetą įtraukti išlaidų apšiltinimui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *