Kaip tinkamai prižiūrėti sausus arba likusius riebaluotis plaukus

Daugeliui žmonių plauku prieziura užima itin daug laiko ir tai yra visiškai suprantama. Plaukai visada yra geriausiai matomi ir pirmiausia krinta į akis, todėl, jei jums rūpi jūsų išvaizda, natūralu, kad norėsite turėti ir gražius plaukus, tai yra, norėsite, kad jūsų plaukai atrodyti sveiki, elastingi, žvilgūs ir būtų lengvai sutvarkomi.

PlaukaiGalbūt esate girdėję kalbų apie tai, kad nėra būtina plaukus trinkti šampūnu ir naudoti kondicionierių, o vietoje jų naudoti natūralias priemones ir leisti plaukams išsivalyti savaime. Tiesą sakant, kai kurių kultūrų atstovai savo plaukų priežiūrai nenaudoja jokių kosmetinių produktų, ir juos plauna tik vandeniu su tam tikromis žolelėmis. Tačiau mūsų laikais plaukus nuolat veikia vėjas, saulė, lietus, oro tarša, kvapai, dūmai ir daugybė kitų pašalinių veiksnių, todėl plaukų priežiūra negali būti įsivaizduojama be reguliaraus plaukų trinkimo, naudojant specialiai šiam tikslui pritaikytas priemones. Priešingu atveju, daugelio žmonių plaukai atrodytų nuvarginti ir nušiurę.

Dėl kokių priežasčių mūsų plaukai išsausėja arba ima riebaluotis?

Riebalinės liaukos galvos odoje išskiria riebalus – riebalinę medžiagą, sudarytą daugiausia iš riebalinių rūgščių, padedančių apsaugoti mūsų galvos odą ir užkertančių kelią infekcijoms. Būtent riebalai drėkina galvos odą ir plaukus, o tai suteikia plaukams natūralų blizgesį. Tačiau kiekvieno žmogaus galvos odoje išskiriamas riebalų kiekis yra labai nevienodas – jis priklauso nuo genetikos, aplinkos, mitybos įpročių, bendros sveikatos būklės, chemikalų poveikio ir kt.

Iš tiesų, jei dėl įvairių priežasčių jūsų galvos oda nepagamina pakankamai riebalinių medžiagų arba, jei odos poros yra užsikimšusios ir riebalai negali lengvai prasiskverbti bei tinkamai atlikti savo darbo (pavyzdžiui, labai garbanotų plaukų atveju), tuomet tikėtina, kad jūsų plaukai bus kur kas sausesni. Kitu atveju, jei bus gaminamas didelis kiekis riebalinių medžiagų, didesnė tikimybė, kad jūsų plaukai bus riebūs.

Kiekvieno iš mūsų plaukai yra skirtingo tipo ir paslaptis, kurią slepia tinkama plaukų priežiūra, priklauso nuo kiekvieno individualaus plaukų tipo. Kartais plaukai gali būti riebūs arčiau galvos odos ir išsausėję ties galiukais. Tokiais atvejais savo plaukus turite prižiūrėti labai atsakingai. Kitais žodžiais tariant, plaukų galiukams gali reikėti intensyviai veikiančio kondicionieriaus, o plaukų daliai, esančiai arčiau galvos odos – ne.

Turbūt girdėjote daugybę žmonių sakant, kad jie turi savo plaukus trinkti kiekvieną dieną, nes jie labai greitai riebaluojasi. Žinoma, per daug dažnas plaukų trinkimas gali suaktyvinti riebalines liaukas ir paskatinti dar greitesnę riebalinių medžiagų gamybą – tokiu atveju problema bus dar didesnė. Pakeistus tokią rutiną ir pradėjus plaukus trinkti kas antrą dieną, riebalinės liaukos prisitaikytų ir pradėtų gaminti mažiau riebalinių medžiagų.

Kaip išvengti plaukų problemų?

Daugybė žmonių negalvoja apie savo plaukų būklę tol, kol ji vieną dieną labai nepablogėja. Kai situacija yra labai prasta, reiškia, kad plaukai nebeturi gyvų ląstelių. Tuomet yra labai mažai galimybių, kaip visiškai išspręsti šią problemą. Patys plaukai negali atsistatyti. Todėl gera plaukų priežiūra yra sudaryta iš trijų veiksnių:

  • Pirmiausia savo plaukus jūs turite pamaitinti iš vidaus. Tai galite padaryti tinkamai sureguliavę savo mitybą. Tokiu būdu jūsų plaukai turės puikią galimybę sustiprėti ir atrodus sveiki ir elastingi. Mitybos racione turėtų būti daug šviežių vaisių, daržovių ir vandens. Be to, jūs galite apsvarstyti ir žuvų taukų (jie turi naudingų Omega 3 riebiųjų rūgščių) vartojimo galimybę.
  • Kai plaukų folikulai, riebalinės liaukos ir plaukų šaknys yra puikios būklės, labai svarbu išsaugoti švarią, sudrėkintą ir naudingomis medžiagomis pamaitintą galvos odą. Tai paskatins gražiai atrodančių plaukų augimą. Todėl pasirinkite patikimų gamintojų plaukų priežiūrai skirtus produktus, kurie neturi kenksmingų sudedamųjų dalių, galinčių pakenkti jūsų galvos odai. Jūs taip pat turėtumėte vengti aštrių šepečių, šukuoti plaukus švelniai ir atsargiai, jokiu būdu jų netempiant ir nepešant per jėgą.
  • Galiausiai, jūs turite išsaugoti tinkamą plaukų būklę ir imtis veiksmų, kad būtų sumažinta net menkiausia jų pažeidimo rizika. Tai reiškia, kad jūs būtinai turite saugoti savo plaukus nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie išsausina plaukus, naudodamos tam skirtus kosmetikos produktus. Be to, plaukus rekomenduojama reguliariai maitinti, kad jie niekada neišsausėtų. Norit išsaugoti sveikus ir gražius plaukus, reikėtų riboti įvairių karštį skleidžiančių prietaisų, tokių kaip, pvz., plaukų džiovintuvai, tiesintuvai ir kt., naudojimą. Žinoma, jei įmanoma, tinkama plaukų priežiūra turėtų būti sudaryta iš kuo mažesnio kiekio chemikalų, todėl labai gerai apgalvokite kiekvieno plaukams prižiūrėti skirto produkto pasirinkimą ir rinkitės tik geriausius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *