Ar prestižinės studijos tikrai užtikrina darbą

Londono dizaineriaiMonika pasakoja, kad frazė web designers London jai ilgai įsirėš į atmintį. Mergina baigusi grafinio dizaino ir menų studijas vienoje prestižinėje aukštojoje užsienio mokykloje stengėsi susirasti dizainerės darbą būtent Londone, vėliau – tiesiog visoje Anglijoje. Jos istorija, čia pat jums.

Studentas be patirties

Kaip pasakoja emigrantė, tas etapas, kai po studijų imi ieškoti darbo, gali ir visiškai sužlugdyti, įvaryti depresiją. „Esmė tokia, kad kai esi be patirties, tavęs niekas nenori įdarbinti. Turbūt taip pat kaip ir Londone, taip ir Lietuvoje. Dar problema su atlyginimu. Žinoma, kad tiems, kurie ką tik atvykę po studijų, norisi ir mokėti mažiau, nes jie lyg ir neturi įgūdžių, juos rizikinga samdyti, jie gali pridaryti kompanijai bėdos. Dėl to yra labai sunku šiame etape rasti darbą“, – skundžiasi Monika.

Darbo ieško tūkstančiai

Kita priežastis, anot merginos, kodėl taip sunku prasimušti rinkoje, yra didelė konkurencija. Dizainerė sako, kad būtent dizaino srityje yra tikrai labai didelės lenktynės, dėl to paties darbo tenka konkuruoti su galybe žmonių. Taigi, kai darbo ieško tūkstančiai, nori nenori, ir save imi lyginti, imi galvoti, ką tu tokio padarei, kad būtent tavo aplikacija darbdaviui skeltų daugiausiai susižavėjimo. Toje konkurencinėje aplinkoje tokie jauni žmonės atsiduria tiesiog rinkos pačiame dugne, kur pajudėti ir rasti kažką gero yra žymiai sunkiau nei kitiems.

Nesivadovauti šablonais

Kaip teigia Monika, net ir tokioje kūrybingoje srityje kaip website design vis tiek savo kūrybingumą bando įrodyti ir labai daug nekūrybingų asmenų. „Aš esu už tai, kad ieškant tokio pobūdžio darbo, kandidatai mokėtų kūrybiškai, tačiau protingai save pristatyti. Kai ieškojau, bandžiau surasti optimalų variantą save pristatant. Supratau, kad tai nėra taip ir lengva, nes arba norisi padaryti kažką visiškai „crazy“, peržengiant bet kokias ribas, arba norisi kažkaip padaryti, kad būtų formalu. Žinau, kad darbdaviam smagu matyti kūrybiškumą, tačiau su juo gali ir labai surizikuoti. Gal tavo CV – siurprizas liks nesuprastas, gal jis pasirodys neįdomus, gal kvailas. Taigi, daug kas renkasi tiesiog šabloninius variantus, siunčia paprastus gyvenimo aprašymus. Mano nuomone, reikia stengtis tais šablonais nesivadovauti ir aš tą ir dariau. Todėl pagaliau jau galiu džiaugtis rezultatais. Kitiems irgi palinkėčiau nebijoti, išdrįsti padaryti kažką neįprasto, ir rezultatai tikrai bus džiuginantys“, – sako dabar jau grafine web dizainere dirbanti mergina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *