Kaip sukurti sandarų namą

Termoviziniai tyrimaiJeigu norite gyventi kiaurame sodo namelyje, kur visą laiką šniokščia vėjai, gali būti, tai taip lengvai nepavyks. Mat reikalingi specialūs termoviziniai tyrimai, leidžiantys užtikrinti namo sandarumą. Šiais laikais sandarumo testas yra būtina priemonė, nustatant namo energinį efektyvumą ir pažymint, ar tame name galima apskritai gyventi. Prieš keletą metų pakeitus sertifikavimo tvarką, sandarumo testas turi būti išlaikomas geriau, jeigu norite, kad jūsų namas gautų gyvenamojo namo statusą. Tai praverčia mūsų pasauliui, nes sulig itin sandarių ir energiškai efektyvių namų atsiradimu, kartu atsiranda ir mažesnė aplinkos tarša, geresnės sąlygos išlaikyti gražų ir šiltą namą be nuolatinio kūrenimo ir juodų dūmų leidimo į aplinką. Tačiau, jeigu jau nusprendėte, kad bus daromi termoviziniai tyrimai, tai taip pat turite ir žinoti, kaip tą energinį efektyvumą reikėtų geriau užtikrinti. Kviečiame susipažinti su pagrindiniais namo šiltinimo ir sandarinimo principais.

Stogo svarba

Per stogą išeina didžioji šilumos dalis, kadangi fizikoje šiluma kyla į viršų. Todėl itin svarbu užtikrinti gerą ir sandarų stogą. Reikia pakeisti seną stogo dangą, taip pat ir sudėti visus izoliacinius sluoksnius, plėveles, šiltinamąsias medžiagas.

Sienų šiltinimas

Tai – taip pat svarbi dalis. Jeigu norite, kad namuose būtų šilta ir sandarumo testas rodytų gerus rodiklius, turite pasirūpinti ir kokybišku sienų šiltinimu. Taigi, tą ir padarykite. Šiltinti sienas galima ir akyto betono blokeliais, ir akmens vata, ir putų polistirolų, bet aišku, geriausia yra akmens arba stiklo vata, nes kartu tai ir sumažina gaisro pavojų.

Langai ir durys

Būtinai pakeiskite senus medinius langus plastikiniais. Aišku, jeigu tai naujos statybos namas, tai langai ir taip bus dedami plastikiniai. Tai leis jums pasiekti tokį rezultatą, kad per langus nešvilps vėjas, nereikės jų kamšyti, namie bus šilta.

Grindys

Kaip grindų sistemos gali paveikti šiuos testus, ar termoviziniai tyrimai rodo prastesnius rezultatus, kai yra kiauros grindys? Tikrai taip. Kiekvienas sandarumo testas nustato namo bendrą energinį efektyvumą. Nors šiluma kyla į viršų, tai nereiškia, kad grindys turi būti kiauros. Jos taip pat turėtų nulemti geresnį namo sandarumą. Tik nedarykite visiškai betoninių grindų. Tokios daromos tik karštose pietų vietose, kur žmonės gali atsivėsinti eidami betono grindimis ar šaltomis keramikos plytelėmis. Mūsų vėsiuose kraštuose visada, žinoma, geriau turėti šiek tiek šiltesnes grindis, tarkime, sandarias, bet visgi medines.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *