Mūsų namas po remonto

Mūsų name pagaliau buvo atlikti termoviziniai tyrimai, kurie parodė, kiek pasikeitė mūsų buto sandarumas ir šilumos pralaidumas po remonto. Žinoma, pats geriausias energinio naudingumo sertifikatas būtų išduodamas tik po visos daugiabučio renovacijos. Deja, gyvename su labai solidaus amžiaus kaimynais ir gauti jų visų sutikimus dėl renovacijos kol kas yra beveik neįmanoma.

Mūsų remontas

KSKTad visų pirma apie tai, koks buvo padarytas remontas. Kai nusipirkome su paskola šį trijų kambarių butą, jis buvo panašus į labai seno žmogaus butą, ir aišku čia taip viskas ir buvo. Mes nenorėjome gyventi sename bute, kur ant sienų kabo kilimai, todėl nusprendėme šiek tiek investuoti į pagrindinį remontą. Pirmiausiai įdėjome plastikinius langus ir balkono sienas. Tai, sakyčiau, buvo pagrindinis dalykas, dėl kurio vėliau pasikeitė energinis efektyvumas ir pasidarė namuose kažkiek šilčiau. Dar pakeitėme ir grindis, bet tai jau nedaro esminės įtakos tam, kaip paskui mūsų namas praleidžia ar sugeria šilumą. Daug svarbiau vis tiek visgi yra patys langai. Visas kitas remontas buvo, sakyčiau, kosmetinis ir su juo galima būtų buvę apsieiti ir pigiau, jeigu ne tas langų keitimas. Taigi, pirmiausiai mes pakeitėme tas baisias sienas ir vietoje tikrai negražių sienų ir pastai atrodančių tapetų, visur palikome tik baltą stilingą spalvą. Ji yra tai, ką žmonės iš tiesų mėgsta, ko žmonės iš tiesų nori, kai įrengia butą. Juk prie naujos baltos sienos gerai atrodys bet kuris baldas, kuris prieš tai galbūt atrodė blogai prie tapeto. Taip pat pavyko ir daugiau padaryti gerų dalykų, kai sutvarkėme elektros instaliaciją. Mat anksčiau čia buvo tik kelios rozetės, dabar atsirado daugiau elektros lizdų.

Reikalinga renovacija

Paprastai termoviziniai tyrimai atliekami prieš pradedant daugiabučio renovaciją ir ją jau pabaigus. Tada šie dvejitermoviziniai tyrimai tampa pagrindiniais rodikliais, kuriuos lyginant galima matyti, kaip realiai pasikeitę namo reikalai. Nuostabus suprasti, kad galbūt namas tapo toks sandarus ir šiltas, kad jau jame galima išvis šiltai gyventi tik su itin mažomis šildymo sąnaudomis. Kai namas yra renovuojamas, tada galima pasinaudoti ir Europos Sąjungos lėšomis bei tą renovaciją padaryti be papildomų išlaidų. Tad pirmiausiai yra keičiamas stogas, šiltinamos sienos, šiltinamos grindys, visa laiptinė sutvarkoma, kad nepraleistų šilumos. Taip pat keičiami plastikiniai langai visam butui, įstiklinami balkonai ir kita.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *