Meistro įrankių dėžė

SalvataAr tai būtų įmonės Salvata meistrai, ar kiti geri meistrai Vilniuje ar kituose miestuose, jie vis tiek turbūt turės savo įrankių dėžes. Ką dažniausiai rasime meistro įrankių dėžėse? Meistrų įrankių dėžės būna specializuotos (pritaikytos medžio darbams, metalo darbams, konkrečios buitinės įrangos taisymui), susidedančios iš reikalingų įrankių ir kokių nors dažnai reikalingų atsarginių dalių. Ir būna universalūs įrankių rinkiniai, tinkantys ir kiekvienam vyrui namuose. Jie gali prasidėti nuo pačių paprasčiausių įrankių, būtinų kiekvienoje įrankių dėžėje, ir eiti iki labiau specifinių, tačiau vis tiek gana plačiai pritaikomų.

Atsuktuvai (kryžminis, minusinis)

Tai pirmieji būtini įrankiai, kaip mediko dėžėje spiritas ir vata. Atsuktuvai, akivaizdžiai, naudojami varžtams atsukti, jie gali būti skirtingų dydžių. Yra standartinis dydis, ir yra ypatingai maži ar dideli. Kartais būna trys: vidutinis ir du mažesni. Be to, dar gali būti skirstomi pagal tai, ar kryžminis, ar minusinis. Su minusiniu įmanoma atsukti kryžminę veržlę ir minusinę, o su kryžminiu – tik kryžminę varžto ar medsraigčio galvutę.

Replės

Kitas svarbus instrumentas, turintis gana universalią paskirtį. Svarbiausia, kad replės būtų gerai pagamintos ir meistrui tarnautų ilgai. Tikrai galima rasti ir pigių kinietiškų replių, kurios subyrės, vos ėmus jomis naudotis ir pabandžius kažką sunkesnio sulenkti, sužnybti, ištraukti, panaudoti daugiau jėgos.

Plaktukai

Vienas universaliausių įrankių, nors nebūtinai taip dažnai naudojamas kaip replės. Visgi plaktukas yra apskritai ir įrankių simbolis, vaizduojamas logotipuose, reprezentaciniuose paveikslėliuose. Ir nors plaktuko porininkė yra vinis, vinių ne visada rasite vyro universalioje įrankių dėžėje.

Gulsčiukas

Mažą kišeninį gulsčiuką galite nusipirkti kad ir Senukuose, ir naudoti jį kaip raktų pakabuką. Tačiau įrankių dėžėje rasite didesnį, ilgesnį. Dabar populiarūs elektroniniai gulsčiukai, kurie ne tik parodo, kada yra objektas nelygus, bet ir tiksliai pasako nuolydžio kampo laipsnius. Gulsčiukas gali būti ir lazerinis – matavimo metu brėžiantis liniją.

Raktų rinkinys (veržliarakčiai)

Kitas įrankis, kurį galima rasti įrankių dėžėje – tai raktai. Tai bus patys pirmieji įrankiai, kurie turės daug skirtingų galvučių.

Specifiniai:

  • Pjūkliukas ir dildė, reikalingi medienai ar kažkam kito minkšto apdirbti.
  • Vinys – tokios ir tiek, kiek jų nusipirko ir atskirai įsidėjo meistras.
  • Varžtai – taip pat.
  • Peiliukas – naudingas ne tik įrankių dėžėje.
  • Žirklės.
  • Matavimo instrumentai (ruletė, kampainis).
  • Yla skylei pradurti.
  • Klijavimo priemonės, tokios kaip klijai, lipni juosta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *