Kaip tinkamai prižiūrėti sausus arba likusius riebaluotis plaukus

Daugeliui žmonių plauku prieziura užima itin daug laiko ir tai yra visiškai suprantama. Plaukai visada yra geriausiai matomi ir pirmiausia krinta į akis, todėl, jei jums rūpi jūsų išvaizda, natūralu, kad norėsite turėti ir gražius plaukus, tai yra, norėsite, kad jūsų plaukai atrodyti sveiki, elastingi, žvilgūs ir būtų lengvai sutvarkomi.

PlaukaiGalbūt esate girdėję kalbų apie tai, kad nėra būtina plaukus trinkti šampūnu ir naudoti kondicionierių, o vietoje jų naudoti natūralias priemones ir leisti plaukams išsivalyti savaime. Tiesą sakant, kai kurių kultūrų atstovai savo plaukų priežiūrai nenaudoja jokių kosmetinių produktų, ir juos plauna tik vandeniu su tam tikromis žolelėmis. Tačiau mūsų laikais plaukus nuolat veikia vėjas, saulė, lietus, oro tarša, kvapai, dūmai ir daugybė kitų pašalinių veiksnių, todėl plaukų priežiūra negali būti įsivaizduojama be reguliaraus plaukų trinkimo, naudojant specialiai šiam tikslui pritaikytas priemones. Priešingu atveju, daugelio žmonių plaukai atrodytų nuvarginti ir nušiurę.

Dėl kokių priežasčių mūsų plaukai išsausėja arba ima riebaluotis?

Riebalinės liaukos galvos odoje išskiria riebalus – riebalinę medžiagą, sudarytą daugiausia iš riebalinių rūgščių, padedančių apsaugoti mūsų galvos odą ir užkertančių kelią infekcijoms. Būtent riebalai drėkina galvos odą ir plaukus, o tai suteikia plaukams natūralų blizgesį. Tačiau kiekvieno žmogaus galvos odoje išskiriamas riebalų kiekis yra labai nevienodas – jis priklauso nuo genetikos, aplinkos, mitybos įpročių, bendros sveikatos būklės, chemikalų poveikio ir kt.

Iš tiesų, jei dėl įvairių priežasčių jūsų galvos oda nepagamina pakankamai riebalinių medžiagų arba, jei odos poros yra užsikimšusios ir riebalai negali lengvai prasiskverbti bei tinkamai atlikti savo darbo (pavyzdžiui, labai garbanotų plaukų atveju), tuomet tikėtina, kad jūsų plaukai bus kur kas sausesni. Kitu atveju, jei bus gaminamas didelis kiekis riebalinių medžiagų, didesnė tikimybė, kad jūsų plaukai bus riebūs.

Kiekvieno iš mūsų plaukai yra skirtingo tipo ir paslaptis, kurią slepia tinkama plaukų priežiūra, priklauso nuo kiekvieno individualaus plaukų tipo. Kartais plaukai gali būti riebūs arčiau galvos odos ir išsausėję ties galiukais. Tokiais atvejais savo plaukus turite prižiūrėti labai atsakingai. Kitais žodžiais tariant, plaukų galiukams gali reikėti intensyviai veikiančio kondicionieriaus, o plaukų daliai, esančiai arčiau galvos odos – ne.

Turbūt girdėjote daugybę žmonių sakant, kad jie turi savo plaukus trinkti kiekvieną dieną, nes jie labai greitai riebaluojasi. Žinoma, per daug dažnas plaukų trinkimas gali suaktyvinti riebalines liaukas ir paskatinti dar greitesnę riebalinių medžiagų gamybą – tokiu atveju problema bus dar didesnė. Pakeistus tokią rutiną ir pradėjus plaukus trinkti kas antrą dieną, riebalinės liaukos prisitaikytų ir pradėtų gaminti mažiau riebalinių medžiagų.

Kaip išvengti plaukų problemų?

Daugybė žmonių negalvoja apie savo plaukų būklę tol, kol ji vieną dieną labai nepablogėja. Kai situacija yra labai prasta, reiškia, kad plaukai nebeturi gyvų ląstelių. Tuomet yra labai mažai galimybių, kaip visiškai išspręsti šią problemą. Patys plaukai negali atsistatyti. Todėl gera plaukų priežiūra yra sudaryta iš trijų veiksnių:

  • Pirmiausia savo plaukus jūs turite pamaitinti iš vidaus. Tai galite padaryti tinkamai sureguliavę savo mitybą. Tokiu būdu jūsų plaukai turės puikią galimybę sustiprėti ir atrodus sveiki ir elastingi. Mitybos racione turėtų būti daug šviežių vaisių, daržovių ir vandens. Be to, jūs galite apsvarstyti ir žuvų taukų (jie turi naudingų Omega 3 riebiųjų rūgščių) vartojimo galimybę.
  • Kai plaukų folikulai, riebalinės liaukos ir plaukų šaknys yra puikios būklės, labai svarbu išsaugoti švarią, sudrėkintą ir naudingomis medžiagomis pamaitintą galvos odą. Tai paskatins gražiai atrodančių plaukų augimą. Todėl pasirinkite patikimų gamintojų plaukų priežiūrai skirtus produktus, kurie neturi kenksmingų sudedamųjų dalių, galinčių pakenkti jūsų galvos odai. Jūs taip pat turėtumėte vengti aštrių šepečių, šukuoti plaukus švelniai ir atsargiai, jokiu būdu jų netempiant ir nepešant per jėgą.
  • Galiausiai, jūs turite išsaugoti tinkamą plaukų būklę ir imtis veiksmų, kad būtų sumažinta net menkiausia jų pažeidimo rizika. Tai reiškia, kad jūs būtinai turite saugoti savo plaukus nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie išsausina plaukus, naudodamos tam skirtus kosmetikos produktus. Be to, plaukus rekomenduojama reguliariai maitinti, kad jie niekada neišsausėtų. Norit išsaugoti sveikus ir gražius plaukus, reikėtų riboti įvairių karštį skleidžiančių prietaisų, tokių kaip, pvz., plaukų džiovintuvai, tiesintuvai ir kt., naudojimą. Žinoma, jei įmanoma, tinkama plaukų priežiūra turėtų būti sudaryta iš kuo mažesnio kiekio chemikalų, todėl labai gerai apgalvokite kiekvieno plaukams prižiūrėti skirto produkto pasirinkimą ir rinkitės tik geriausius.

Kompostas: kam jis reikalingas?

Norint, kad žemė būtų iš tiesų derlinga, tikrai praverčia kompostas, kuris praverčia ne taip ir retai. Dažnas mūsų augina daržoves, taip pat ir įvairius vaismedžius ar gėles, ir visada yra tikimasi, kad žemė bus derlinga, ir tai padės pasiekti pačių geriausių rezultatų.

KompostaVisai nesvarbu, ką ir kur auginate: daržoves šiltnamyje ar darže, gėles darželyje ar vazonuose, bet kokiu atveju tikrai gali praversti kompostas, kuris užtikrins, kad žemė bus itin derlinga. Žinoma, visada svarbu pasirinkti tinkamą kompostą, ir šiandien pasirinkimo galimybės tikrai nėra tokios mažos.

Kiekvieną kartą, kuomet svarstoma įsigyti komposto, labai svarbu atkreipti dėmesį į jo sudedamąsias dalis: svarbu įsitikinti, kad kompostas yra ekologiškas, ir kad jo sudedamosios dalys yra visiškai natūralios. Tokiu atveju galima būti ramiems, kad bus galima pasiekti iš tiesų puikių rezultatų.

Kartais yra nerimaujama, kad naudojant kompostą užaugs dar daugiau piktžolių, tačiau tokiu atveju, jei pasirinksite kompostą, kuris yra apdirbamas aukštoje temperatūroje, dėl to baimintis tikrai nereikės. Galėsite būti garantuoti, kad tokiu atveju įvairių piktžolių neišdygs, o pasiekti rezultatai bus iš tiesų puikūs.

Prekybos vietų, kur galima įsigyti komposto, yra ne taip ir mažai, ir visada galima pasirinkti tokį pardavėją, kuris galėtų pasiūlyti pačias palankiausias komposto kainas. Galite paiešką pradėti internetinėje erdvėje: tuomet, kai nuspręsite, koks kompostas galėtų geriausiai pateisinti jūsų lūkesčius, galėsite susirasti įvairius pardavėjus, palyginti jų nustatytas kainas, ir tai, be jokios abejonės, padės pasirinkti patį tinkamiausią variantą. Tuomet beliks tik nuvykti į tam tikrą prekybos vietą ir įsigyti tam tikro jus dominančio komposto. Taip pat visada galite susisiekti su pardavėju, kuris tikrai padės jums nuspręsti, koks pasirinkimas galėtų būti pats geriausias.

Taigi, jei norite, kad žemė būtų kuo derlingesnė, kompostas gali būti iš tiesų puikiu pasirinkimu. Galite net neabejoti, kad tai padės jums pasiekti pačių geriausių rezultatų, kurie tikrai puikiai pasiteisins. Belieka tik pasirinkti, koks kompostas galėtų būti geriausiu pasirinkimu ir išsirinkti pardavėją, kuris siūlo pačias palankiausias komposto pardavimo kainas.

Kreditai

Kreditai gali pagelbėti daugeliu atveju. Šiandieną paskolas ima daugelis, kadangi prireikus pinigų, tai greičiausia jų gavimo forma. Pasiskolinti galite daugelyje, kreditus teikiančių, įmonių. Kreditoriai dosniai skolina pinigus, žinoma, jiems tai naudinga. Žmonėms, kurie ima paskolas tai, taip pat, naudinga, tačiau skolintis reikėtų atsargiai, ypač jei paskolos suma yra didelė. Kreditų ėmimo priežastys gali būti pačios paprasčiausios, pavyzdžiui, jei jums pritrūksta pinigų iki sekančio atlyginimo. Tokiu atveju, rekomenduojama imti nedidelę sumą, tik tiek kiek reikia. Jums bus paprasčiau grąžinti skolą. Nedažnai, tačiau pasitaiko, kad skolų žmonės neišgali grąžinti. Nerekomenduojama tam tikslui imti kreditą iš kito kreditoriaus. Tai ženklas, kad klimpstate į skolas.

kreditai internetuSkolintis kiekvienas turėtų atsakingai, tvirtai žinoti, kad kreditą galės grąžinti laiku. Šiandieną populiarūs greitieji kreditai bei paskolos internetu. Pasiskolinti galima greitai ir paprastai. Paskolos paėmimas gali trukti vos keliolika minučių. Susirandate kreditorių, kurio paslaugomis planuojate naudotis. Internete užpildote reikiamą paraišką paskolai gauti ir netrukus pinigai gali atsidurti jūsų banko sąskaitoje. Viskas gana paprasta, jūsų piniginė pasipildys būtent tada, kada to reikia. Kyla klausimas, kodėl kai kurie žmonės nenori skolintis, nors jiems nepakanka pinigų? Kad ir kaip patraukliai atrodytų greiti pinigai (greitieji kreditais bei kreditai internetu), nepamirškite, kad tai ne pajamos, tai skola, kurią reikės grąžinti. Priešingu atveju galite turėti nemenkų nemalonumų. Negrąžinta skola gali užkirsti kelią kitų kreditų gavimui. Tai gali būti daug svarbiau, nei pasiskolinti kelis šimtus litų. Skolininkai yra įtraukiami į sąrašus, kurie yra prieinami, paskolas teikiančioms, įmonėms. Čia geriau nepakliūti, kadangi jei piktybiškai negrąžinsite paskolos, kiti kreditoriai gali jums atsisakyti paskolinti pinigų, kad ir kaip jums jų reikėtų.

Kreditai turi privalumų ir trūkumų. Gauti pinigų reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje, žinoma, labai gerai, tačiau kada reikia juos grąžinti, bet jų neturite galite susidurti su nemalonumais. Kreditorius gali jums priminti arba netgi įspėti, kad skolą reikia grąžinti, o jei nereaguosite skola gali būti perduota skolų išieškotojams ar netgi antstoliams. Tokiu atveju, jūsų skola gali tapti dar didesne, todėl su kreditoriais visada reikia tartis, jei laiku neįstengiate grąžinti pinigų. Geranoriškai ieškant sprendimo, greičiausiai jį rasite. Jums gali tekti sumokėti paskolos pratęsimo mokestį, kad kreditorius dar palauktų. Prieš imdami kreditą visada gerai pagalvokite, ar galėsite jį grąžinti, būtinai tinkamai įvertinkite savo finansinę padėtį.